Mahir Hoca’nın İnfaz Emri Yunanistan’dan Geldi!

Berfin Funda AÇIKBAŞ

Çayırova’da bulunan Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde müdür yardımcısı olan Mahir Çoğaç, dün saat 09.00 sıralarında okula gitmek için evinden çıkarak caddede park halinde olan kendisine ait otomobile bindi. Çoğaç emniyet kemerini taktığı sırada caddenin karşısında yaklaşık 1 saattir kendisini bekleyen şüpheli, aracın yanına gelerek Çoğaç’ın başına tabanca ile bir el ateş etti. Mahir Çoğaç, kanlar içerisinde kalırken, şüpheli yaya olarak olay yerinden kaçtı. Ağır yaralanan Çoğaç, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.

2 ŞÜPHELİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Mahir Çoğaç’ın ölümünün ardından Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Ekipler, yaptığı teknik ve fiziki takibin ardından dün akşam saatlerinde olayı gerçekleştiren saldırgan ve yanında bulunan 1 şüpheliyi İstanbul Ümraniye’de gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusunun devam ettiği bildirildi.

Mahir Çoğaç

ŞÜPHELİ ÖĞRENCİ DEĞİL KAN DAVALISI ÇIKTI!

Halktv.com.tr’nin ulaştığı bilgilere göre, 17 yaşında olduğu öğrenilen şüpheli Çoğaç’ın öğrencisi değil. Bu kişinin, Çoğaç’ın kan davalıları tarafından yönlendirildiği ortaya çıktı.

İşin ucu ise Adana’da işlenen bir başka cinayete uzandı. Mahir Çoğaç’ın kardeşi Yunus Çoğaç, Adana’da bir cinayet işledi. İşlenen cinayette ölen kişi ise, kamuoyunda ‘Baygaralar’ adıyla bilinen suç örgütü mensubuydu. Yunus Çoğaç‘ın işlediği cinayetin ardından abisinin infaz talimatı Yunanistan’dan geldi.

BAYGARA ÇETESİ ÇIKTI

Yunanistan’da, Interpol tarafından kırmızı bültenle aranırken yakalanan Ramazan Baygara, cezaevinden Mahir Çoğaç‘ın ölüm emrini verdi. Kan davası, çete çatışması çıktı.

Ramazan Baygara

Mahir Çoğaç, Kocaeli’nde ailesiyle beraber hiçbir akrabası olmadan yaşıyor. Çoğaç’ın cenazesine eğitim camiası ve birinci dereceden yakınları katıldı.

Ramazan Baygara, Baygaralar suç örgütünün lideri ve Yunanistan’da yakalanarak tutuklu bulunuyor. Baygaralar suç örgütü, Sedat Peker’in ismiyle de yakından alakalı. Sedat Peker aleyhinde videolar çeken Cenk Çelik cinayetinin şüphelisi olan Özgür Baygara cezaevinde. Ramazan Baygara da cinayet dosyasında adı geçen isimlerden.

Cenk Çelik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir